O nás   |   Technologie   |   Produkty   |   Ceník   |   Realizace   |   Ke stažení   |   Kontakt
AKTUALITY:
26. května 2014
Spuštěny nové stránky, částečně ještě ve výstavbě.
Copyright © 2014 by "Ján Hlister"   •   All Rights reserved   •   E-Mail: mazola@klikni.cz
- Mají asi 10× větší účinnost (svítivost/výkon) než žárovky, asi 2× větší než zářivky (nejmodernější přes 100 lm/W), to je užitečné v zařízeních napájených bateriemi, nebo v úsporných zařízeních.
-  Mohou vyzářit světlo v požadované barvě bez použití složitých barevných filtrů.
- Jejich pouzdro může být navrhnuto k soustředění světla na určité místo. Světelné tepelné (žárovky) a fluorescenční (zářivky) většinou potřebují k soustředění světla vnější optickou soustavu.
- V zařízeních, kde potřebujeme funkci „stmívání“ nemění svou barvu při snížení napájecího proudu, na rozdíl od žárovek, které při snížení napájení vydávají žlutější světlo.
-  Jsou odolné vůči nárazům.
- Jsou ideální na použití v zařízeních, kde dochází k častému vypínání a zapínání zařízení, na rozdíl od žárovek, které mohou při častém zapínání a vypínaní snadno shořet.
- Mají extrémně dlouhou životnost. Jeden z výrobců vypočítal odhadovanou dobu životnosti jejich LED mezi 100 000 a 1 000 000 hodin (neplatí pro výkonné LED, tam mohou být značně menší hodnoty). U zářivek je obvyklý údaj 8 000 - 12 000 hodin a u typických žárovek 1 000 - 2 000 hodin.
- Nejčastější příčinou jejich selhání je postupný úbytek jasu, na rozdíl od žárovek, u kterých se nejčastěji přeruší vlákno.
- Velice rychle se rozsvítí. Typický červený LED indikátor se rozsvítí v řádu mikrosekund. LED používané v telekomunikačních zařízeních mohou mít tyto doby i mnohonásobně kratší.
-  Jsou velice malé a snadno mohou být osazeny do desky plošných spojů.
-  Neobsahuji rtuť (na rozdíl od zářivek).

                                                                                                                                                    zdroj: Wikipedia
  technologie - něco o LEDkách
ROZSVÍTÍME VÁŠ SVĚT